Jasne logo

ul. Jacka Soplicy 10/14
83-000 Pruszcz Gdański
tel. 58 301 72 57, 606 44 39 28
biuro@wydawnictwo-jasne.pl
 Księgarnia
 Aktualności

Zapraszamy do lektury INTERDYSCYPLINARNEGO :-) tomu GMINA KRZĘCIN Z RÓŻNYCH STRON.

KSIĘGARNIA

przejdź do naszych publikacji »
Na tej zakładce znajdują się nowe książki, które oferujemy do sprzedaży.
Są to zarówno publikacje z naszego wydawnictwa, jak i zaprzyjaźnionych oficyn.
Ich wspólną cechą jest to, że są nieużywane. A użyć ich warto!

Wulf-Dietrich von Borcke, STAROGARD | STARGORDT. Zamki i ogrody w województwie zachodniopomorskim / Schlösser und Gärten in der Wojewodschaft Westpommern, nr 2, Kulice - Berlin - Szczecin, 2013
 
Format:24,5 × 22 cm
Liczba stron:40 (tekst polski i niemiecki), 34 ilustracje
ISBN:978-83-935718-1-9
Wydanie:pierwsze, oprawa miękka
Cena:18 zł (16 zł przy zakupie przynajmniej trzech zeszytów z cyklu)
Liczba sztuk:      

Opis:

  • Monografia barokowego pałacu w Starogardzie Łobeskim, powiat łobeski. Budowla wzniesiona przez feldmarszałka Adriana Bernharda von Borcke była "najokazalszą siedzibą XVIII-wiecznego Pomorza". W marcu 1945 r. pałac został zniszczony przez wojska radzieckie. Pozostała po nim ruina, ale zachowały się także liczne zdjęcia pokazujące okazałe założenie pałacowo-parkowe i jego reprezentacyjne wnętrza, które stworzyły "całościowy obraz pielęgnowania przez ponad dwa wieki kultury mieszkalnej i kolekcjonerskiej".
  • ZAMKI I OGRODY W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM
  • Cykl o zamkach, pałacach i dworach w województwie zachodniopomorskim w oddzielnych opracowaniach. Autorami są polscy i niemieccy historycy sztuki i konserwatorzy. Przedstawiają historię założeń dworskich, ich właścicieli oraz dzisiejszy stan i sposób użytkowania. W centrum uwagi pozostaje sztuka budowlana i ogrodowa. Publikacje zawierają wyłącznie ilustracje czarno-białe. Aktualne zdjęcia od zewnątrz i wnętrz uzupełnione są przez archiwalne fotografie, portrety i mapy. Niejeden z obiektów w ramach tego cyklu po raz pierwszy zostaje szczegółowo prezentowany publiczności.
  • Redaktorka cyklu zachodniopomorskiego: Lisaweta von Zitzewitz
  • Redakcja naukowa: Dr. Sibylle Badstübner-Gröger
  • Recenzje:
  • BOGDAN TWARDOCHLEB, Pałace i ogrody - wspólne bogactwo
  • ELSBETH VAHLEFELD, Zweisprachige Publikationsreihe wider das Schlössersterben in Westpommern  • Publikacje zawierają podatek VAT. Za przesyłkę priorytetową poleconą pobieramy opłatę 10 zł przy wysłaniu jednego woluminu + 2 zł za każdy następny. Wysyłka następuje w ciągu trzech dni roboczych od dnia otrzymania przelewu na konto.