Jasne logo

ul. Jacka Soplicy 10/14
83-000 Pruszcz Gdański
tel. 58 301 72 57, 606 44 39 28
biuro@wydawnictwo-jasne.pl
 Antykwariat
 Aktualności

Nie lada gratka czeka na pasjonatów wojen napoleońskich i Wielkopolski - OPISANIE TOPOGRAFII MEDYCZNEJ MIASTECZKA KĘPNA 1815, autorstwa Aleksandra Pawłowicza Władimirskiego, w przekładzie Andrzeja i Ludwiki Malińskich, pod redakcją Andrzeja Malińskiego.

Ukazało się opracowanie NAZWY MIEJSCOWE POWIATU NOWODWORSKIEGO (województwo pomorskie), autorstwa Andrzeja Chludzińskiego.

Antykwariat

Tu proponujemy do sprzedaży książki, które już przeszły przez ręce czytelników. Mimo to wszystkie są w dobrym stanie. Znajdują się tu pozycje z różnych dziedzin, niekoniecznie pokrywających się z profilem naszego wydawnictwa. Przy zakupie książek z antykwariatu za co najmniej 100 zł - opłata za całą przesyłkę tylko 10 zł :-)

Fiodor D. Wołkow, Richard Sorge, Warszawa, 1976
 
Format:A5
Liczba stron:232
Wydanie:pierwsze, okładka miękka
Cena:10 zł
Liczba sztuk:      

Opis:

"Wczesnym rankiem 6 września 1933 roku z pokładu oceanicznego liniowca przycumowanego w Jokohamie zszedł zgrabny, elegancko ubrany młody człowiek. Przedłożył władzom policyjnym paszport niemieckiego dziennikarza Richarda Sorge. Urzędnik policji morskiej długo oglądał dokument przybyłego, następnie poprosił, aby wypełnił on przydługą ankietę i - zgodnie z przyjętymi zasadami - pozostawił odciski palców. Sorge żyje wśród Japończyków na modłę japońską. Uczy się ich języka, już może swobodnie się z nimi porozumieć. Każdego ranka kąpie się według dawnego zwyczaju japońskiego w drewnianej wannie. Od czasu do czasu ubiera się w japoński strój, chętnie spożywa japońskie dania. Cały ten czas jest pod stałą obserwacją policji. W Japonii panowała totalna szpiegomania. Liczne organa policyjne i japoński kontrwywiad śledziły każdy krok poddanych, a przede wszystkim każdy krok cudzoziemca. Nawet we własnym domu Richard nie mógł uniknąć wszechobecnych oczu policji. Szpiedzy wypytywali służbę o ludzi odwiedzających gospodarza, szperali w jego rzeczach i papierach. Czasami zastawał ich w domu i wówczas przedstawiali się zwykle jako agenci ubezpieczeniowi, hydraulicy lub elektromonterzy. W takich warunkach pracował całe osiem lat."

(tekst z okładki)
Publikacje zawierają podatek VAT. Za przesyłkę priorytetową poleconą pobieramy opłatę 10 zł przy wysłaniu jednego woluminu + 2 zł za każdy następny. Wysyłka następuje w ciągu trzech dni roboczych od dnia otrzymania przelewu na konto.